Italijanski Avtoprevozniki Opeharjeni Zaradi Visokih Stroškov Zavarovanja

zavarovanje-avta-stavka

Julija smo poročali o tem, da so italijanski avtoprevozniki, ki so konec minulega leta s stavko ohromili državo in je zaradi neuresničevanja dogovora julija nameravali ponoviti, sprejeli dogovor z italijansko vlado o znižanju stroškov avtomobilskih in prevoznih zavarovanj. Nov dogovor, s pravtako novo Berlusconijevo vlado, je bil toliko bolj zanimiv ker je vseboval zavarovalniške rešitve za katere so se in se še vedno zavzemajo avtoprevozniki tudi drugod po Evropi. Poleg izplačil trošarine na goriva, dela cestnine in subvencij za uporabo pomorskih avtocest, je vseboval še vzpostavitev jamstva za plačilo prevozniških storitev v 30 dnevnem roku in posebne variabilne računske postavke za cene pogonskih goriv in zavarovanja avtomobilskih prevozov. Več si lahko preberete tukaj: www.zavarovanjeavta.net – avto zavarovanje

Kasneje je italijanska vlada sicer sprejela nekatere zakonodajne okvire za uresničevanje dogovora, vendar pa, kot ugotavljajo v koordinaciji prevozniških združenj Unatras, konkretnih korakov v smeri znižanja stroškov zavarovanja ni bilo. Tako, na primer, poleg nekaterih podzakonskih aktov, ki bi omogočali izplačilo subvencij in povračil, še ni bil ustanovljen organ za spremljanje cen goriv, čigar podatki bi se uporabljali kot variabilna klavzula prevozniških pogodb.

Ker predstavniki italijanskih prevoznikov tudi po že drugem sestanku vlado ta mesec še niso dobili jasnih zagotovil, so vse glasnejši pozivi po razglasitvi nove stavkein dražjih informativni izračun zavarovanja za avto.

Več informacij si lahko ogledate tudi na Facebook-u: https://www.facebook.com/zavarovanjeavta/ ali na njihovem Twitter profilu: https://twitter.com/zavarovanjeavta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *